26 aprīlis, 2025

LikmesuzSportu.lv

Viss par Populārākajām Sporta Likmēm

Ko mums vēsta Tv3 un citi ziņu kanāli: defibrilators izglābj futbolista dzīvību

3 min read

Ko mums vēsta Tv3 un citi ziņu kanāli: defibrilators izglābj futbolista dzīvību

Diez vai sporta pasaule tik drīz aizmirsīs to, kas spēles laukumā notika ar futbolistu Kristianu Ēriksenu. Šis notikums bija plaši apspriests temats visā pasaulē – to stāstīja TV3 un arī citi TV kanāli Latvijā un pasaulē. 

Par laimi, viss beidzās labi. Bet, kas tajā vakarā notika? 

Kā tas var būt, ka sportists, kurš tiek pārbaudīts vairākas reizes gadā, gandrīz nomira futbola laukumā?

Ēriksenu izglāba reanimācijas speciālistu komanda. Papildus reanimācijas speciālistu darbam laimīgas sakritības dēļ netālu uz pjedestāla sēdēja anesteziologs un reanimators no Vācijas Jenss Kleinfelds. Jenss ir Starptautiskās Sporta asociācijas antidopinga ekspertu grupas biedrs. 

Dānijas ārsti uzreiz nesaprata, kā rīkoties šādā situācijā. Un viņus tur nevar vainot. Viņi ikdienā saskaras ar dažādām traumām, turklāt sirdslēkmi ne vienmēr ir vienkārši atpazīt. 

Defibrilators izglābj sportista dzīvību 

Ja pirmajās divās minūtēs izdodas nodrošināt pacientu ar defibrilatoru, viņa izdzīvošanas izredzes palielinās par 90%. Katra nākamā dīkstāves minūte samazina tospar 10%. Galvenais ir efektivitāte. Ēriksens pēc 2-3 minūtēm tika dzīvību glābjošās ierīces, tāpēc viņam bija labas izredzes izdzīvot. 

Pavisam drīz sportists nāca pie samaņas. Uz ārsta jautājumu, vai viņš saprot, kas notiek, Ēriksens atbildēja apstiprinoši. Un pēc tam piebilda: ‘’Bet man ir tikai 29 gadi!’’. 

Traumas – ierasta sportistu ikdiena 

Kā zināms, dažādas sīkākas un smagākas traumas ir normāla profesionālo sportistu ikdiena. Par tām periodiski mūs informē TV3 un citi ziņu kanāli, ziņām par to varam sekot līdzi arī sociālajos tīklos. 

Kristaps Porziņģis 

Smagas traumas piedzīvo arī mūsu sportisti. Piemēram, basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis 2018. gadā spēles laikā piedzīvoja smagu traumu, kas nozīmēja ilgu atveseļošanās periodu. Par laimi, pēc vairākiem mēnešiem Kristaps Porziņģis jau bija pilnībā atguvies no traumas un varēja turpināt savu sportista karjeru. 

Ar kādām traumām var saskarties ikviena sporta zvaigzne? 

Ar dažāda veida traumām rēķinās ikviena sporta zvaigzne. Populārākās ir lūzumi, kā arī muskuļu un saišu plīsumi. Arī basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis piedzīvoja nepatīkamu traumu – saišu plīsumu. 

Protams, nepatīkamās traumas pavada arī lielas ārstniecības izmaksas. Piemēram, viena no dārgākajām operācijām ir krustenisko saišu operācija, kas var izmaksāt pat vairākus tūkstošus eiro. 

Papildus tam nereti vajadzīga arī ilgstoša rehabilitācija un īpaša atveseļošanās sistēma

Populārākās traumas, ar ko sastopas futbola virslīga 

Ēriksens futbola laukumā piedzīvoja sirdslēkmi – un tā nav tipiska situācija veselīgam, gados jaunam sportistam. Biežāk futbola virslīga sastopas ar dažādām citām traumām, piemēram, jau pieminēto krustenisko saišu plīsumu, sastiepumiem, muskuļu plīsumiem, sasitumiem, izmežģījumiem. 

Kur sekot līdzi sportistu gaitām? 

Bez šaubām, sporta fani vēlas sekot līdzi ne tikai sporta spēlēm, bet arī citiem ar sportu saistītiem notikumiem. Viena no iespējām ir jau pieminētie TV kanāli, piemēram, TV3 un citi. 

Livetvsx

Tāpat plaša informācija atrodama arī internetā. Piemēram, viena no labām opcijām ir mājas lapa livetvsx. Interneta vietne livetvsx apkopo dažāda veida informāciju – neatkarīgi no tā, vai Jūs interesē futbola virslīga, basketbols vai kāds cits sporta veids, vietnē livetvsx atradīsiet spēļu tiešraides, reportāžas un aktuālu informāciju par dažādiem sporta notikumiem. 

Bez šaubām, šī nav vienīgā vieta, kur gūt saturīgu informāciju. Par to, kā veicas sportistiem pēc gūtajām traumām un arī atveseļošanās procesā, varat lasīt viņu oficiālajos kontos sociālajos mēdijos. 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *